• Služby v okolí

Náš penzion se nachází v okolí turisticky zajímavých lokalit. Návštěvníci mohou navštívit muzea, sportovní areály, sjezdovky na Božím Daru a v sousedním saském Oberwiesenthalu, akvacentra, naučné stezky, cyklisté mohou v cyklistické sezóně využít několik značených cyklotras.

NeklidNovakoFichtelberg

V nedaleké vzdálenosti od Božího Daru leží světoznámé radonové lázně Jáchymov, perla světového lázeňství – lázně Karlovy Vary a saské lázně Oberwiesenthal.

Radium pallaceKomplex CurrieHotel BěhounekMlýnská kolonádaSadová kolonádaTržní kolonáda

Muzeum Boží Dar

Expozice vlastivědného muzea na Božím Daru pojednává o historii nejvýše položeného města ve střední Evropě. Muzeum sídlí ve stejné budově jako městský úřad a Infocentrum. Najdete tu také Ježíškovu poštu.

Vstup do muzea je zdarma.

Muzeum Boží Dar

Muzeum Boží Dar

Muzeum Jáchymov

Budova bývalé mincovny situovaná nad radnicí na náměstí významného horního města vystavená s okázalostí úměrnou jeho významu. Jednopatrový renesanční dům s věžovitým arkýřem, mázhausem a pravoúhlým dvorem. Budova pochází z let 1534–36, v nynější podobě několikrát přestavována.

Muzeum zde sídlí od roku 1964, na přelomu 80. a 90. let proběhla rozsáhlá rekonstrukce celého objektu, jejímž výsledkem je současná podoba stavby.

Muzeum Jáchymov

Muzeum Jáchymov

Saská úzkorozchodná železnice – muzeum Rittersgrün

Železnice přinesla do saské příhraniční obce Rittersgrün na konci 19. století nejen snadnější cestování, rychlejší zásobování okolních průmyslových závodů, ale také turistický ruch. Úzkokolejná železnice vedla z Grünstädtel do Oberrittersgrün a pravidelný provoz se na ní udržel do roku 1971.

Muzeum Rittersgrün

Muzeum Rittersgrün

Aquacentrum Agricola Jáchymov

Pro milovníky vodního živlu je v jáchymovských lázních připraven opravdový ráj! Bazén nabízí 2 plavecké dráhy o délce 25 m, zbylá část bazénu slouží pro zábavné aktivity. V bazénu jsou umístěny boční masážní trysky, dnové masážní rošty a vodopád. Na tobogánu s vlastním dojezdovým bazénkem se vyřádí děti i rodiče.

Aquacentrum Agricola

Agricola

Hotel Nástup Loučná pod Klínovcem

Hotel Nástup pod Klínovcem umožňuje vstup do svého hotelového bazénu i veřejnosti. Za poplatek si tu můžete pronajmout i saunu, půjčit osušku i župan.

Relaxační bazénu Hotelu Nástup je vybaven:

 • masážními tryskami
 • vodopádem
 • perličkou
 • vodním hřibem

Horský hotel Nástup

Loučná

Aquacentrum Geyer

Vodní svět v Geyeru je vzdálen asi 37 km od Božího Daru. Kromě mnoha vodních atrakcí nabízí místní centrum restauraci, wellness, hodiny aerobicu, saunu apod.

Vodní atrakce v aquacentru Geyer:

 • bazén s vlnobitím
 • divoká voda (kanál dlouhý 80 m)
 • dětský bazén se skluzavkou
 • vodní jeskyně
 • whirlpool
 • venkovní bazén s kurtem na pólo a opalovací zónou
 • vodní kolotoč
 • rodinná skluzavka
 • skluzavka „černá díra“ se světelnými efekty
 • a další

Aquacentrum Geyer

Aquacentrum Geyer

Naučná stezka Božídarské rašeliniště

Naučná stezka Božídarské rašeliniště je zaměřená na historii, geologii, lesnictví, ekologii, zoologii a botaniku. Stezka dlouhá 3,2 km nabízí 12 poučných zastavení. Vede převážně po dřevěných povalových chodnících. V nedávné době prošla stezka celkovou rekonstrukcí. Stezka začíná i končí na náměstí na Božím Daru.

Zobrazit na mapě

Rašeliniště

Naučná stezka Blatenský příkop

Naučná stezka Blatenský příkop je zaměřená na ekologii, historii, hornictví, lesnictví a původní technické využití plavebního kanálu. Stezka vede podél tohoto jedinečného technického díla. Začíná asi 1 km na západ od obce Boží Dar, na silnici Boží Dar – Rýžovna – Horní Blatná a končí 1 km nad obcí Horní Blatná (u třetí zastávky naučné stezky Horní Blatná – Vlčí jámy). V infocentru Boží Dar si můžete vyzvednout průvodce touto oblíbenou naučnou stezkou.

Zobrazit na mapě

Příkop

Okruh kolem Klínovce

Okruh vedoucí z Božího Daru přírodní rezervací Božidarská rašeliniště kolem dolu Eduard do Jáchymova a odtud přes nejvyšší vrchol Krušných hor - Klínovec zpět na Boží Dar. Trasa je náročná především díky stoupání na Klínovec, kde je nutné překonat výškový rozdíl přes 500 m.

Podrobné info

Cyklotrasa

Okruh kolem Božího Daru

Boží Dar – rozcestník Jahodovka – Jáchymov – Božídarský Špičák – U Černé – Boží Dar. Okruh o délce 26,9 km k Božídarskému Špičáku a zpět do Božího Daru nabízí návštěvu kostela Sv. Anny, Královskou mincovnu, Šliknovský hrad aj.

Podrobné info

Cyklotrasa